Başarılarımız

Dünden bugüne Alfa Makina Kazan Sanayii A.Ş.
Menu

1986 Yılında Makina Mühendisi Sayın Kadir KARABAŞ tarafından kurulan ve Ostim Sanayi Bölgesinde faaliyetine başlayan ALFA MAKİNA KAZAN SANAYİİ A.Ş., tıpkı gibi müşterilerine avantajlı bir başlangıç sunmayı hedeflemiştir. Firma, kalorifer kazanları, buhar kazanları, kızgın su kazanları, kızgın yağ kazanları, ısı geri kazanım üniteleri, atık yakma fırınları ve müştemilatı ile kısa bir sürede birçok önemli yatırımı tesis etmiş ve müşterilerinin takdirini kazanmayı başarmıştır.

1995 Yılında ilk ihracatını Bulgaristan’a gerçekleştirmiştir.

1996 Yılında geliştirdiği vidalı ileri itimli ve katı yakıtı yüksek verimde yakan yakma sistemleri üretimine başlamıştır.

1997 Yılında Sürekli gelişmeyi ve büyümeyi hedefleyen firmamız kendi öz sermayesi ile modern fabrikasını Hasanoğlan Organize Sanayii Bölgesinde 9000m2 arazi üzerinde 5.000m2 kapalı imalat alanı kurmuş, makineler ve teçhizatlarla donatmıştır. Böylece imalat kalitesi ve kapasitesini önemli ölçüde artırmıştır.

1999 Yılında TS EN ISO 9001 – 2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almıştır.

2001 Yılında kendi tasarımı ve üretim teknolojisi ile katı yakıtlı ilk alev geri dönüşlü, karşı basınçlı kalorifer kazanı üretimine başlamıştır.

2002 Yılında Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği sulu menteşe teknolojisi ile ilk sulu kapaklı kalorifer kazanı üretimine başlamıştır.

2004 Yılında; EN Avrupa Standardında, Basınçlı Kaplar Direktifine göre uygunluk değerlendirme prosedürlerini tamamlayarak tüm kazanlarda ve basınçlı kaplarda CE işaretlemesini yapmaya başlamıştır.

2005 Yılından itibaren özel projeli her türlü imalatı yapmaya başlamıştır.

2007 Yılında Hasanoğlan Organize Sanayi Bölgesinde yapmış olduğu yeni üretim tesisi yatırımı ile endüstriyel ve domestik kazanların imalatını birbirinden ayırarak üretim kapasitesini artırmış, paslanmaz modüler depo üretim hattını kurmuş ve imalatına başlamıştır.

2008 Yılında Hasanoğlan Organize Sanayi Bölgesinde yapmış olduğu yeni üretim tesisinde basınçlı cebri boruların ve patlamaya dayanıklı yaşam kabinlerinin imalatına başlanmıştır.Toplam Üretim Alanı 14 dönüm üzerine kurulu 8.000 m² lik kapalı alana ulaşmıştır.

2009 Yılında Güvenlik Uygulamalarına yönelik Jiletli Tel bariyer imalatına başlanmıştır.

2010 Yılında Paslanmaz Baca imalatlarında TS EN 1856-1 Standardının belirttiği imalat ve kalite kriterlerini tamamlayarak, Üretimini yapmakta olduğumuz Paslanmaz Bacalarda CE işaretlemesine başlamıştır.

2011 Yılında domestik ve endüstriyel ürün yelpazasini, yeni nesil yüksek verimli sıcak su, buhar ve kızgın su kazanları ile genişletmiş, ürün çeşitliliğinde sektörün ihtiyacı olan ısıtma ve depolama ürünlerini ALFA markası altında geniş kapsamlı bir yatırım ile son kullanıcıya en hızlı şekilde ulaştırmak doğrultusunda makina yatırımları ile imalat teknolojisini güçlendirmiştir.

2012 Yılında Enerji sektöründe, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren fotovoltaik güneş panellerinin imalatı ve taahhüdü konusunda faaliyet gösterecek olan ALFASOLAR firmasını kurmuş ve Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m2 alan üzerine son teknoloji ile imalat yapan 60 MW kapasiteli tesisimiz üretime başlamıştır.

2013 Yılında üretim bandında ve makina parkında yapılan sıcak ondüle külhan işleme makinası, 30mm işleme kapasitesine sahip bombe presi ve sıvama tezgahı, üstün yüzey teknolojisine sahip modüler depo kalıbı ile imalat kabiliyetini günümüz teknolojisinin önüne taşıyarak ürettiği ürünlerde örnek kabul edilir imalatlar ortaya çıkartmıştır.

Yoğuşmalı duvar tipi ve yer tipi kalorifer kazanlarını ürün grubuna ekleyerek, sürekli büyümekte ve kalitesini yükseltmekte olduğu ürün çeşitliliğini artırmış, konutların ve endüstriyel tesislerin enerji ve proses ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir ürün grubunu portföyüne eklemiştir.

Endüstriyel ve domestik yüksek basınçlı buhar ve kalorifer kazanlarında kullanılan ondüle yanma haznesi imalatı yeteneğini, sıcak ondüle külhan teknolojisine sahip yeni nesil işleme makineleri ile geliştirmiş ve yüksek teknolojili akine parkını zenginleştirmiştir.

2014 Yılında yaptığı makina yatırımları ile kaynaklı birleştirme teknolojisini yükseltmiş, imalat proseslerinde uygulanan kaynak yöntemlerini robotik sistemler ile birleştirerek üretim hattı otomasyonları oluşturulmuştur.

Firmamız daha genç yaşına rağmen sürekli gelişen performansı ile kendi öz sermayesini ve kendi finans yapısını oluşturarak yapmış olduğu yatırım ve hamlelerle Türk Sanayi sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Yönetim sistemimiz; liderlik, müşteri odaklı bakış açısı, çalışanların katılımı, süreç yaklaşımı, yönetimde sistem yaklaşımı, takım çalışması, sürekli iyileştirme ve gelişme kavramları üzerine kurulmuştur.

Üretilen tüm ürünler TSE belgeli olup, fi rmamız TS-EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahiptir. Ürünlerimiz CE , Türk Loydu ve diğer özel sertifikalara sahip olup; Bu sertifi kaların gerek gördüğü üretim kalitesine uygun olarak imal edilmektedir. Sistem gereksinimine göre özel tasarımlar ve imalatlar yapılabilmektedir.

logo

ALFA MAKİNA KAZAN SAN. A.Ş. olarak hedefimiz,

Artan bir çalışma azmi içerisinde kazan, basınçlı kaplar ve çelik konstrüksiyon sektöründe yerini sürekli koruyan, çağdaş, kaliteli üretim anlayışı ile Türkiye’nin gelişen tekno – ekonomik anlayışı içerisinde, öncü kuruluşlardan biri olmaktır.