Dil Seçimi

AEKO | Ekonomizer

Sıcaksu kazanlarında ekonomizer sayesinde baca gazından faydalanarak 30°C - 9O°C arasında istenilen sıcaklıkta_dönüş veya besleme suyu alınabilir.

Kazan duman gazı çıkış sıcaklığı ve yakıt cinsine bağlı olarak, kazan veya tesis veriminde %5 ile %10 arasında verim artışı sağlanır.

Sağlanan verim artışına bağlı olarak, aynı kapasite için daha az yakıt harcanması veya aynı miktarda yakıt harcaması için daha fazla enerji üretimi gerçekleşir.

Kızgın yağ, kızgın su ve buhar kazakazanlarında baca gazı sıcaklığının çok yüksek olması baca kayıplarını arttırmaktadır. Ekonomizer ile maksimum tasarruf sağlanmaktadır.

Ekonomizer dizaynında, doğalgaz gibi içinde yüksek miktarda HO içeren yakıtlarda ısıtma yüzeyi komple paslanmaz çelik olup korozyondan etkilenmez. Farklı yakıtlarda özel malzemeler kullanılarak ekonomizer ömürleri artırılabilir.

Özel tasarımı sayesinde Kızgın yağ, kızgın su ve buhar kazakazanlarında maksimum yakıt tasarrufu sağlanır.

Sıcak daldırma galvanizli veya paslanmaz sacdan imal edilen gövde etrafında kaya yünü izoleli rezerv tankı mevcuttur.

Soğuk yumuşak su ile direkt entegre edildiğinde, oransal besleme yöntemiyle optimum sıcaklıklarda temiz kullanım ve besleme suyu elde etme imkanı sunar.

Bugüne kadar uyguladığımız ekonomizer sistemlerinde, sürekli çalışan tesislerde geri kazanılan ısının bedelinin yapılacak ekonomizer sistemi yatırımını 4 ila 6 ay arasında amorti ettiği görülmüştür.

Üretilen sıcak suyun işletmenizde, duşlarda, laboatuarlarda, imalat prosesinde kullanabilme özelliği mevcuttur.

En ucuz enerji, doğaya atılan atık enerjiden faydalanmaktır. Bu yöntemi verimli dizayn edilmiş bir ekonomizerden elde etmek enerjiyi üretiminin en ekonomik yoludur.

Ekonomizerlerimiz her sıcaklık ve debiye göre özel olarak tasarlanır ve imal edilir.


 
FABRİKA
Samsun Yolu 30.Km
Hasanoğlan Sanayii Bölgesi
Elmadağ / ANKARA
Tel: +90 312 865 24 50
Fax: +90 312 865 24 54
info@alfakazan.com.tr
MERKEZ
Gençlik Cad. 51/1
Anıtkabir Karşısı
Anıttepe / ANKARA
Tel: +90 312 230 32 57
Fax: +90 312 229 78 71
www.alfakazan.com.tr
Adobe Reader  Flash Player  Google  Facebook  Twitter